מהי מטרת הנסיעה ומה חלקה של החברה

ראש השנה תשס"ח, 197 שנה לאחר הסתלקותו לגנזי מרומים של רבנו נחמן מברסלב הצדיק שזעק בקולו בעודו בחיים " ...איש בל יעדר ... ",  ו"הראש השנה שלי עולה על הכל..." עדיין בת הקול מהדהדת באזני חסידיו הסרים למשמעתו ומשנה לשנה עולה כמות הנוסעים לציונו הקדוש באומן באחוזים ניכרים. היו שיאמרו שהשנה היו 26.000 איש , ויש האומרים 20.000 איש כ"י אך האמת היא משהו באמצע (הכמות המדוייקת של הנוסעים נותר כל שנה בגדר סוד וכל המספרים הנזרקים לחלל האויר הנם בגדר ספקולציות בלבד...לעולם אין לדעת במדוייק את מספר הנוסעים כיוון שיש דרכים רבות להגיע לצדיק מכל רחבי העולם מהארץ ומהתפוצות ואין שום גוף המאחד את כל הרשימות ,ואין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין-כך שהיחיד שיודע במדוייק כמה היו שם הוא הצדיק בעצמו אשר בונה את ה"בתים" הרבים בצירופי הנשמות המגיעות אליו וכדי לבנות את הבתים עליו לדעת כמה היו אצלו.)

ב"דרך צדיקים" ההכנות לנסיעה מתחילות כבר יום לאחר חג הסוכות (כדברי רבנו שממוצאי יום הכיפורים הוא כבר שומע את קול הסליחות של אלול הבא)כאשר כל המחלקות והאגפים במשרד וכל הרשמים מכל חלקי הארץ מתכנסים לישיבת סיכום והפקת לקחים מן הנסיעה הקודמת ,וכל אחד בתורו מעלה הצעות לייעול המערכת תוך למידה ועיון מדוקדק של כל התקלות שהיו והפקת לקחים כדי שלהבא הדברים יבואו על תיקונם,וכך נעשה גם אשתקד לאחר חג הסוכות התכנסנו לישיבת סיכום כדלהלן , וברוך השם הרבה לקחים יושמו ומי שנסע דרכנו וודאי שם לב שמשנה לשנה רמת השירות משתפרת פלאים וכמות התקלות שואפת לאפס תודות לכך שלא נותנים לדברים להתיישן אלא בעוד הפטיש חם מכים על הברזל...ובחסדי השם אנו מצליחים להמשיך ולהיות החברה המובילה בתחום הטיסות לאומן למרות התחרות הקשה הקיימת בשוק...

הרישום הרשמי לנסיעה לראש השנה מתחיל מייד לאחר חג השבועות (אם כי יש יחידים המקדימים להירשם עוד קודם לכן) וכבר אז ישנה דריכות רבה במשרד "דרך צדיקים" אנו מתגברים את מצבת העובדים בכל המחלקות במשרדים הן בירושלים והן בבני ברק ,כמו כן אנו עורכים כנס רשמים אשר בו מתדרכים את הרשמים הרבים מכל רחבי הארץ ונמסר להם כל המידע וכל החומר הדרוש לרישום ההמונים.

השנה גם חידשנו שירות חדש ללקוחות "דרך צדיקים" ופתחנו את אתר האינטרנט שלנו לרישום לנסיעה לאומן, ולמעשה אנו בגדר סנונית ראשונה בנושא זה ,זהו חידוש מרענן המקל מאד על השירות הניתן לנוסע שיכול בהקלקה אחת לרשום את עצמו ולבחור בעצמו את הטיסות המתאימות במיוחד עבורו ממגוון הטיסות המופיע באתר,שירות זה שם את "דרך צדיקים " בחוד החנית של הקידמה הטכנולוגית ביחס לשאר משרדי הנסיעות העוסקים ברישום לראש השנה.

ואכן רבים וטובים עשו שימוש בשירות זה ונרשמו דרך האתר לשביעות רצונם.

השימוש באמצעים הטכנולוגיים שעשתה דרך צדיקים בתחום הנסיעות לאומן נתנו את אותותיהם, והדבר הורגש היטב בירידת הלחץ מעל המשרדים וניתן היה לחוש ברגיעה הרבה של ניהול הרישום ולמרות שמבחינה מספרית נרשמו השנה לא פחות משנים עברו , הרי שמבחינת הלחץ של העוברים ושבים פיזית למשרד הלחץ קטן ,בעקבות השינוי בתחום המחשוב והטלקומיניקציה ,אשר גרם לכך שרוב הדברים נעשו דרך אמצעים אלו ללא צורך להגיע פיזית למשרד ואפילו לא כדי לקבל את הכרטיס שכיום גם הוא כבר הפך להיות לכרטיס אלקטרוני.

הלחץ הורגש בפתאומיות רבה עם זכייתנו במכרז של הנדיב הדגול מר ישראל זינגר אשר לאחר בירורים מקיפים וניהול משאים ומתנים עם סוכנויות מתחרות ,בחר דוקא בדרך צדיקים להיות זו שתשווק עבורו את הכרטיסים שבסבסודו (השנה תרם זינגר סך של 400 $ לכל מי שנרשם דרכו.)

הלחץ הרב על המשרדים, בירושלים ובבני ברק החל עם היוודע דבר הסבסוד של זינגר ,שהודיע השנה די באיחור על החלטתו לסבסד כרטיסים לנוסעים לראשונה לאומן .החלטה שנפלה כרעם  ביום בהיר- כיוון שיום לפני ההחלטה ידעו כולם כי השנה זינגר לא מסבסד כרטיסים- הכניסה את כל המערכות ללחץ עצום הן מבחינת הנוסעים הרבים שצבאו על המשרד בירושלים והן מבחינת חברות התעופה שהצטרכו להגדיל באופן משמעותי את מצבת המטוסים שברשותם ולהקצות ל"דרך צדיקים "עוד אלפי מקומות, והן בקונסוליה האוקראינית שאמורה היתה להתמודד עם הנפקת עוד אלפי ויזות לנוסעים ,וכל זאת כאמור בתוך פחות משבועיים מהנסיעה.

אבל בחסדי שמיים למרות הלחץ הרב עמדה חברת דרך צדיקים בכל היעדים ובלוח הזמנים שהציבה לעצמה בהצלחה רבה.זאת בעקבות עבודה מאומצת מאד של כל המחלקות והעובדים שעבדו מסביב לשעון כדי לעמוד במטלות הרבות ,וכאמור כך אכן היה.

חידוש נוסף שהונהג כבר מאשתקד מיד עם כניסתו לתפקיד של יצחק משה גבאי –מנכ"ל "דרך צדיקים" הוא שחלוקת הכרטיסים תתבצע מוקדם ככל האפשר ולהימנע כמעט לחלוטין מחלוקת כרטיסים בשדה התעופה.ואכן כבר משנה שעברה החל השינוי המבורך וגם השנה רוב רובם של הכרטיסים נמסרו ללקוחות הרבה לפני מועד הטיסה לשביעות רצונם של כל הנוסעים שהעדיפו זאת מאשר לקבל את הכרטיסים בשדה התעופה ברגע האחרון.

השנה הטיסה דרך צדיקים את לקוחותיה ב- 3 חברות תעופה בטיסות ישירות לקייב או לאודסה – אלעל אירוסוויט וסנדור במה שמכונה רכבת אווירית , היו כאלה שהקדימו לנסוע עוד לפני השבת האחרונה של השנה ולשהות בשבת זו במחיצתו של הצדיק, אך רוב רובם של הנוסעים טסו החל ממוצ"ש ועד לערב ראש השנה .

למעט מספר קטן של טיסות שיצאו באיחור ,ברוב המקרים הייתה עמידה בלוח הזמנים של הטיסות והטיסות יצאו בזמן.

במעברי הגבול בקייב ובאודסה היו נציגים של חברת דרך צדיקים דוברי אוקראינית שנתנו פתרונות או ליין לבעיות שמטבע הדברים מתעוררים במצבים מעין אלה של הטסת המונים למדינה זרה , ובחסדי שמיים מעבר הנוסעים עבר כמעט ללא תקלות.

מחוץ לטרמינל המתינו לנוסעים אוטובוסים מפוארים אשר הביאו את הנוסעים ליעד המבוקש –העיר אומן.זאת לאחר איתור הכבודה ואיסופה על ידי הנוסעים שרבים מהם החליטו השנה לבשל את סעודות החג והשבת בעצמם , עובדה שגרמה למשקל יתר של  כבודה ולפעמים אף למספר תקלות בהגעת הכבודה לנוסעים ,אך בסופו של דבר כל הנוסעים קיבלו את מיטלטליהם באומן אף אם באיחור מה אבל הגיעה (סוף טוב הכל טוב).

בזאת למעשה תם חלקה הראשון של תפקידה של "דרך צדיקים" –הבאת האלפים לאומן.ואכן קברניטי החברה נשמו לרווחה בעלותם על הטיסה האחרונה והמאספת לאומן תוך ידיעה ברורה שאיש לא נשאר מאחור וכל הנוסעים אכן עלו על המטוסים כפי שתוכנן.אך בזאת עדיין לא תם הסיפור ביודעם כי מלאכת השבת ההמונים חזרה ארצה ,גם היא דורשת מאמץ ואחריות רבה שגם החזור יוכתר בהצלחה ,אך על כך יש את ימי ראש השנה בציונו של הצדיק וההזדמנות להודות על העבר ולזעוק על העתיד בציון הקדוש שמי שעמד לימימנו עד כה ימשיך לעמוד גם הלאה וכתפיו הרחבות של הצדיק ישאו את נטל ההחזרה ,כפי שהבטיח בחיים חיותו שכל האחריות עליו הן ההלוך והן החזור.

גם באומן פעל משרד מאולתר של דרך צדיקים  כדי לתת מענה לכל בעיה שמתעוררת תוך כדי השהיה באומן וכדי להדריך את נוסעיה הנאמנים של החברה במיוחד אלה שלהם זו הפעם הראשונה שטסים לאומן ,וב"ה המשרד נתן מענה לכל דורש במאור פנים.

איה סופר ואיה הקלף והיכן הדיו להעלות אלי כתב את הימים המרוממים של השהיה במחיצתו של רבנו בימי ראש השנה ושבת תשובה שנסמכה לה  ועל כך נאמר אם יהיו כל הימים דיו וכל העצים קולמוסים וכל הרקיע קלף לא יספיקו לתאר את  מה שהלב חש החל מ ליל זכור ברית הסליחות האחרונות של השנה שרבינו אמר עליהם ש"העולם רוצים שהראש השנה שלהם יהיה כמו הזכור ברית שלי" דרך מעמד התיקון הכללי העולמי בערב ראש השנה שהמונים המונים גדשו את רחבת הציון והרחובות הסמוכים בהתרגשות רבה תוך חיבור והתקשרות לאלפים נוספים ברחבי העולם כולו בשעה 12.00 בדיוק לאמירת תיקון הכללי בצוותא חדא מילה במילה להצלחת וישועת כל עם ישראל.דרך תפילות יום הדין במניינים השונים ,התשליך ההמוני שאין דומה לו בכל העולם השובה כל לב.. וכלה בשבת המרוממת אצל הצדיק שאמר שהשבתות ששובתים אצלו הם כתענית הפסקה(כמו שצמים משבת לשבת).

מיד עם צאת השבת אוייש משרד "דרך צדיקים "באומן כדי לפקח על הליך החזרה של ההמונים, מיד נשלחו הפקידים הממונים על איוש המשרד בעיקר כי לטפל בכל נושא הקדמה או איחור של טיסות החזור כל אחד בסיבתו שלו, כמו כן כל הנציגים שאמורים היו לאייש את דלפקי מעבר הגבול בקייב ובאודסה עשו דרכם לנקודות היעד ,וכל נושא מערך ההסעים נכנס לדריכות ולכוננות ברמה הגבוהה ביותר כדי שהכל יתנהל על מי מנוחות.

בחסדי השם עת עלו אחרוני העובדים על המטוס האחרון ארצה ,נשמו הפעם לרווחה תוך ידיעה ברורה שה"מבצע" הוכתר בהצלחה

למרות המורכבות והבעיות האוביקטיביות והמכשולים הרבים אפשר להרים ראש לבורא עולם בקניין שהצליח זה הבניין

ואכן אנו מודים לבורא יתברך על כל הטובה אשר גמלנו ולצדיק האמת שכל מה שנעשה –נעשה למענו ובציוויו ואפשר גם לומר בפשטות גמורה אף   ב   פ   י   ק   ו   ד   ו  !

 

דרך צדיקים – נסיעות לקברי צדיקים  טיסות, דילים וטיולים מאורגנים לאומן, ברדיטשוב והאדיטש ברמה גבוהה ובמחירים משתלמים

גולשים
ממליצים
 • "נהננו מכל רגע" מכתב תודה והערכה מרגש של נוסעות: "יש נסיעה לקברי צדיקים ויש נסיעה לקברי צדיקים..."
 • "מודים לבורא שזכה אותנו במדריך מעולה..." חלק גדול מההצלחה, נזקף לזכותם של מערך המדריכים והמדריכות המעולים והמוכשרים המלווים את הקבוצות. נוסעות מודות למדריך על הטיפול בקבוצה.
 • "המשיכו לעשות חיל במסירות" נוסעת כותבת:"בקשתי לשבח ולהודות לכולכן על נועם שיחותיכן, רגישותכן וחום ליבכן הממלא את הפונים אליכם ברוגע ובשמחת הלב".
 • "תחושה של שלימות" נוסעות מודות למדריכה המיוחדת: "הדאגה האישית לכל אחת ולכל פרט, הקשר הטלפוני לפני היציאה ובחזרה, התדרוך ליד הציון, השירה, הצחוק והסבלנות - כל אלה העצימו את היופי שבמסע ויצרו תחושה של שלמות..."
 • "אין לי מילים להודות על החוויה"... אין לי מילים להודות על החוויה המדהימה שעברתי שם יחד איתכם, הקב"ה ישלם לכם על כל הטוב שאתם עושים ולאנשים הטובים שאיתם אתם עובדים"
 • "תודה ענקית" נוסעות כותבות: "מודות אנחנו לכם שעמדתם לרשותינו על הצד הטוב ביותר ונשמח להצטרף אליכם לעוד טיולים מסוג זה."
 • "חויה עם הרבה נשמה" הנוסעות בת שבע ואילנה ממליצות: "היתה חויה עם הרבה נשמה", "להתראות בפעם הבאה"...
 • ''תודה לכם על מסע נפלא'' "לרבים מאיתנו היתה זו נסיעה ראשונה, שהשאירה טעם של עוד... תודה לכם, דרך צדיקים, על מסע נפלא וקדוש זה".
 • בוקינג - Booking
 • "חויה יוצאת מן הכלל" נוסעות כותבות: "מצאנו לנכון להודות לכם בכתב על חויה יוצאת מן הכלל, מרגשת ומהנה..."
 • ''עבורינו זו הייתה חוויה מדהימה'' אריה וגרשון, מרגני קבוצה, כותבים: "למחצית מחברי הקבוצה זו נסיעה ראשונה לאומן ולשאר קברי צדיקים, ועבורינו זו היתה חוויה מדהימה..."
 • "נהניתי מהטיול בצורה שאין לתאר" "נהניתי מהטיול בצורה שאין לתאר, הרבנית הקסימה אותי בדרך שבה העבירה את ההדרכה!"
 • "מאוד מאוד נהנינו מהשירות המסור שקיבלנו לכל אורך הדרך" "פנינו לבקש הצעת מחיר לנסיעה משפחתית לקברי צדיקים בפולין. אחרי שחזרנו, אנחנו חייבים לומר שמאוד מאוד נהנינו מהשירות המסור שקיבלנו לאורך כל הדרך"
 • 10 עובדות מדהימות על אוקראינה! כמה אתה באמת יודע על אוקראינה? המדינה השוכנת באירופה ובעבר הלא מאד רחוק הייתה חלק מברית המועצות...