טיסות לאומן בזמן המלחמה

נסיעות לאומן בזמן המלחמה - איך עושים את זה?

אילו הייתם שואלים את השאלה הזו עד לפני כמה חודשים, היתה זו שאלה מצחיקה. מה פירוש? קונים כרטיס טיסה לקייב, או עולים על טיסה לאודסה, נוחתים ונוסעים לאומן, לציונו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א. מה השאלה?

אלא שמאז חודש אדר תשפ"ב, אז פתחה רוסיה במלחמה בקנה מידה מלא נגד אוקראינה, נסגרו מטבע הדברים שמי אוקראינה, וטיסות לאומן הפכו לזכרון רחוק... נסיעות לאומן הפכו להיות משהו מאתגר, שיש להתארגן לקראתו, והן מחייבות טיסה לקישינב, טיסה ליאשי, או טיסה ליעד אחר במדינה שכנה לאוקראינה, ומשם – נסיעה לאומן, לא קצרה, ברכב, אוטובוס או רכבת.

ולמרות הכל, מאות ואלפים לא מוותרים על נסיעה לאומן, ועושים זאת גם בתנאי המלחמה.

אז תכל'ס, איך מתמודדים היום עם טיסות לאומן?

על מנת להגיע לאוקראינה בעיצומה של המלחמה, יש לטוס לאחד היעדים הקרובים: קישינב שבמולדובה, למשל, היא אחד היעדים המועדפים, בשל קרבתה היחסית לאומן. יעדים נוספים הם יאשי שברומניה, או סוצ'אבה (אליה נפתח כעת קו ישיר מישראל של חברת וויזאיר), או קרקוב וקטוביץ שבפולין, דברצין שבהונגריה.

אפשר תמיד לבחור ביעד רחוק יותר (כמו ורשה, בוקרשט או בודפשט וכדומה), ולהמשיך משם בטיסת המשך ליעד קרוב יותר, או ברכב, או תחבורה ציבורית לאומן.

כמעט מדי יום אפשר למצוא טיסות לאחד היעדים שצוינו, להלן נפרט מעט את דרכי ההגעה ואת ההבדלים שבין הערים:

בכל מקרה, יש לקחת בחשבון כי במעברי הגבול עלול להיות עומס, והמעבר עלול להתארך למשך שעות רבות. לעתים, עדיף לקחת רכב עד מעבר הגבול, לעבור את הגבול רגלית, ולסכם עם נהג שימתין מעברו השני של הגבול (יש לוודא שנוסעים למעבר גבול המאפשר מעבר רגלי).

אבל, האם נראה את המלחמה?

התשובה הקצרה היא: לא כל כך.

ובאריכות יותר: מלחמה היא דבר נורא, כמובן, ועלינו להתפלל מדי יום שתסתיים ויסתיים הסבל הנורא שהיא גורמת. אולם, המלחמה בפועל מתנהלת במרחק מאות קילומטרים מאומן. בכבישים בד"כ לא נראות אפילו שיירות צבאיות. מלבד מחסומים שנוספו בכניסה לערים הגדולות ובמקומות אסטרטגיים (וברובם לא מעכבים רכבים בדרך כלל) והפסקות חשמל, לא כל כך ניתקל במחזות מלחמה ל"ע.

באומן עצמה נשמעות אזעקות לא מעטות, אולם מאז תחילת המלחמה לא נפלו טילים בעיר (והיו כמה ירוטים בודדים לא רחוק מאומן, שגרמו לנזק לרכוש). ההנחיה היא, בזמן אזעקה להכנס למרחב מוגן הקרוב, ואם אין מרחב מוגן, לשהות בין שתי קירות פנימיים ולא סמוך לחלונות.

המדריך והמידע, נכונים גם לנסיעות למז'בוז', לציון הבעל שם טוב הקדוש, ולברדיטשוב, לציון הרה"ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב.

רוצים לנסוע? לחצו כאן (וואטסאפ) ונארגן לכם נסיעה מותאמת לצרכים שלכם!

טיסה לקישינב:

קישינב היא היעד המועדף לנסיעות לאומן בזמן המלחמה, בשל קרבתה היחסית לאומן. אלא, שבעקבות המלחמה, הגבול הקרוב ביותר לאוקראינה, הנמצא במחוז הבדלני "טרנסניסטריה" סגור, ועל מנת להכנס לאוקראינה יש להמשיך למעבר הגבול הסמוך למוהילב-פודולסק, ומשם להמשיך לאומן. (זמן נסיעה משוער מקישינב לאומן דרך מוהילב-פודולסק: כ-6 שעות, לא כולל זמן מעבר הגבול, שאינו קבוע ותלוי במשתנים רבים) לחילופין, ניתן להמשיך גם למעבר הגבול פלונקה הסמוך לאודסה.

בגבולות מולדובה יש לקחת בחשבון כי בעת הפסקת חשמל באוקראינה, גם מעבר הגבול עלול להישאר ללא חשמל, ובמקרה כזה תיאלצו להמתין עד לחזרת החשמל, שכן אין במקום אספקת חשמל לזמן חירום...

תחבורה ציבורית:

מקישינב ניתן לקחת רכבת עד לויניצה (כ-15 שעות נסיעה), או אוטובוס ממרכז העיר ועד אומן (כ-10 שעות נסיעה).

טיסה ליאשי או סוצ'אבה שברומניה:

לחילופין, כאמור, ניתן לטוס ליאשי או לסוצ'אבה שברומניה (בטיסה ישירה או עם טיסת המשך מבוקרשט), ומשם להמשיך (דרך מולדובה, ואז עוברים במעברי הגבול שצוינו בסעיף הקודם, או דרך רומניה עצמה) למעבר הגבול הסמוך לעיר סירט.

מסוצ'אבה לאומן:

זמן הנסיעה מסוצ'אבה למעבר הגבול סירט הוא כשעה. מעבר הגבול עצמו, כאמור, תלוי במשתנים רבים. בגבול זה ניתן לעבור גם רגלית. זמן הנסיעה מאחרי מעבר הגבול האוקראיני ועד אומן הוא כ-7 שעות. על הדרך תוכלו להכנס גם למז'בוז', לציון הבעל שם טוב הקדוש הנמצא ממש על הדרך.

מיאשי לאומן:

רוב הנוסעים ליאשי מעדיפים לנסוע למולדובה (בד"כ דרך מעבר הגבול סקולני שבין רומניה ומולדובה), ולעבור את הגבול לאוקראינה במעבר מוהילב-פודולסק, שכן למרות מעבר הגבול הכפול (מרומניה למולדובה וממולדובה לאוקראינה), הדרך קצרה יותר בכ-100 ק"מ, וזמן הנסיעה הכולל, ללא מעברי הגבול עצמם, הוא כ-6 וחצי שעות.

אם בחרתם לנסוע ישירות מיאשי לאוקראינה, הרי שזמן הנסיעה מיאשי למעבר הגבול סירט הוא כשעתיים וחצי, מעבר הגבול עצמו, כאמור, תלוי במשתנים רבים. כאמור, זמן הנסיעה מאחרי מעבר הגבול האוקראינה ועד אומן הוא כ-7 שעות, וממש על הדרך נמצאת מז'בוז'.

תחבורה ציבורית:

מסוצ'אבה ניתן לקחת אוטובוס לצ'רנוביץ (כ-3 שעות נסיעה), ומשם אוטובוס נוסף לאומן (כ-8 שעות נסיעה או יותר, תלוי בקו)

מיאשי, ניתן לקחת אוטובוס לקישינב (כ-6 שעות נסיעה) ומשם לקחת אטובוס נוסף לאומן (כ-10 שעות נסיעה).

טיסה לקרקוב או לקטוביץ' שבפולין:

לקרקוב שבפולין ישנן מדי יום טיסות מישראל, ואילו לקטוביץ רק בימי שני (נכון למועד פרסום המדריך. ישנה טיסה נוספת, אולם היא אינה רלוונטית, שכן היא תגרור חילול שבת).

מקרקוב, ניתן להמשיך לאחד ממעברי הגבול לפולין. חלקם (כמו למשל מעבר הגבול "מדיקה") מאפשרים גם מעבר רגלי ובחלקם ניתן לעבור ברכב בלבד.

משם – ממשיכים לאומן. גם כאן, ברוב המקרים נמצאת מז'בוז' ממש על הדרך, ותוכלו להתפלל גם בציונו של הבעל שם טוב הקדוש.

זמן הנסיעה מקרקוב ועד לגבול קרקובץ: כשעתיים וחצי, ומשם – לאחר מעבר הגבול – לאומן, כשמונה שעות.

זמן הנסיעה מקרקוב ועד לגבול מדיקה: כ-3 שעות, ומשם, לאחר מעבר הגבול, לאומן: כשמונה שעות. כאמור, בגבול זה ניתן גם לעבור רגלית.

בין פולין לאוקראינה ישנם מעברי גבול נוספים (שרלוונטיים למקרה שנוסעים בהסעה פרטית).

תחבורה ציבורית מפולין לאומן:

מערי פולין השונות, ניתן לקחת רכבת עד לפשמישל, ומשם לעלות על רכבת אוקראינית עד ויניצה, משם יש להמשיך ברכב לאומן.

לחילופין, מעריה הגדולות של פולין ניתן לקחת גם אוטובוס בין מדינתי, שמגיע עד מרכז העיר אומן (זמן נסיעה מקרקוב, כ-15 עד 18 שעות, כולל מעבר הגבול)

טיסה לדברצן:

לדברצן ישנה טיסה שבועית אחת לפחות, נכון לכתיבת המדריך. ומשם, ניתן להמשיך למעבר הגבול לוז'נקה (כשעה ו-40 דקות מדברצן, ומשם, לאחר מעבר הגבול, כ-11 שעות עד אומן). או למעבר הגבול צ'ופ (המעבר ההונגרי נקרא ז'הוני. מדברצן למעבר הגבול, כשעה ו-40 דקות ומשם לאומן, לאחר מעבר הגבול, כ-11 שעות. גבול זה אינו מאפשר מעבר רגלי)

גם כאן, ישנם מעבר גבול נוספים בין הונגריה ואוקראינה.

מבודפשט לכל אחד מהגבולות שהוזכרו קודם, זמן הנסיעה הינו כ-3 שעות.

תחבורה ציבורית:

גם כאן, ניתן לקחת רכבת מזהוני ועד לאחר הגבול האוקראיני, ומשם לעלות על רכבת לויניצה.

לחילופין, ניתן לקחת אוטובוס בינמדינתי עד מוקצ'בו (מונקאטש) או לבוב, ומשם אוטובוס לאומן.

 

מתכוננים לנסיעה לאומן? התארגנו בהתאם!

אם אתם מתארגנים לטיסה לאומן, עליכם לזכור כי אוקראינה במצב מלחמה וחלים בה חוקי חירום. כך, למשל, חל עוצר בשעות הלילה ואסור לצאת מהבית בין השעות 11 בלילה ועד 5 בבוקר (במחוז צ'רקס ובעיר אומן, במחוזות אחרים עלולים לחול שעות שונות); חל איסור מוחלט לצלם אנשי כוחות בטחון, מחסומים וציוד צבאי מכל סוג.

עליכם לזכור גם כי בשל המתקפות הרוסיות על תשתיות אזרחיות באוקראינה, הפסקות חשמל נפוצות מאוד, ועדיף לשהות באומן במלון שיש בו גנרטור ואספקת מים עצמאית.

כדאי גם לזכור כי בעת היציאה מאוקראינה, חל איסור מוחלט להעביר יותר מ-2 קופסאות סיגריות (40 סיגריות בודדות) לאדם.

 

מחפשים טיסות לאומן? אתם במקום הנכון!

מחפשים טיסה לאומן? מתגעגעים לרבינו?

מלאו את הטופס בתחתית הדף ונחזור אליכם, להתאים לכם טיסה לאומן בצורה הנוחה והמושלמת ביותר! או לחצו כאן ופנו אלינו ישירות בוואטסאפ.

 

נסיעה לאומן - מסלול מותאם אישית עבורך
גולשים
ממליצים
 • "נהננו מכל רגע" מכתב תודה והערכה מרגש של נוסעות: "יש נסיעה לקברי צדיקים ויש נסיעה לקברי צדיקים..."
 • "מודים לבורא שזכה אותנו במדריך מעולה..." חלק גדול מההצלחה, נזקף לזכותם של מערך המדריכים והמדריכות המעולים והמוכשרים המלווים את הקבוצות. נוסעות מודות למדריך על הטיפול בקבוצה.
 • "המשיכו לעשות חיל במסירות" נוסעת כותבת:"בקשתי לשבח ולהודות לכולכן על נועם שיחותיכן, רגישותכן וחום ליבכן הממלא את הפונים אליכם ברוגע ובשמחת הלב".
 • "תחושה של שלימות" נוסעות מודות למדריכה המיוחדת: "הדאגה האישית לכל אחת ולכל פרט, הקשר הטלפוני לפני היציאה ובחזרה, התדרוך ליד הציון, השירה, הצחוק והסבלנות - כל אלה העצימו את היופי שבמסע ויצרו תחושה של שלמות..."
 • "אין לי מילים להודות על החוויה"... אין לי מילים להודות על החוויה המדהימה שעברתי שם יחד איתכם, הקב"ה ישלם לכם על כל הטוב שאתם עושים ולאנשים הטובים שאיתם אתם עובדים"
 • "תודה ענקית" נוסעות כותבות: "מודות אנחנו לכם שעמדתם לרשותינו על הצד הטוב ביותר ונשמח להצטרף אליכם לעוד טיולים מסוג זה."
 • "חויה עם הרבה נשמה" הנוסעות בת שבע ואילנה ממליצות: "היתה חויה עם הרבה נשמה", "להתראות בפעם הבאה"...
 • ''תודה לכם על מסע נפלא'' "לרבים מאיתנו היתה זו נסיעה ראשונה, שהשאירה טעם של עוד... תודה לכם, דרך צדיקים, על מסע נפלא וקדוש זה".
 • בוקינג - Booking
 • "חויה יוצאת מן הכלל" נוסעות כותבות: "מצאנו לנכון להודות לכם בכתב על חויה יוצאת מן הכלל, מרגשת ומהנה..."
 • ''עבורינו זו הייתה חוויה מדהימה'' אריה וגרשון, מרגני קבוצה, כותבים: "למחצית מחברי הקבוצה זו נסיעה ראשונה לאומן ולשאר קברי צדיקים, ועבורינו זו היתה חוויה מדהימה..."
 • "נהניתי מהטיול בצורה שאין לתאר" "נהניתי מהטיול בצורה שאין לתאר, הרבנית הקסימה אותי בדרך שבה העבירה את ההדרכה!"
 • "מאוד מאוד נהנינו מהשירות המסור שקיבלנו לכל אורך הדרך" "פנינו לבקש הצעת מחיר לנסיעה משפחתית לקברי צדיקים בפולין. אחרי שחזרנו, אנחנו חייבים לומר שמאוד מאוד נהנינו מהשירות המסור שקיבלנו לאורך כל הדרך"
 • 10 עובדות מדהימות על אוקראינה! כמה אתה באמת יודע על אוקראינה? המדינה השוכנת באירופה ובעבר הלא מאד רחוק הייתה חלק מברית המועצות...